Model Number: TDPB-1900
Document: 2407 Xinmeiteng Sponge foam...og.pdf
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1
Delivery Time: 50 workingdays after receive downpayment
Payment Terms: TT, L/C
Supply Ability: two sets per month
Get Best Price
Highlight:
Stable Cnc Foam Cutting Machine 1900mm
Cnc Foam Cutting Machine ce
Cnc Router Foam Cutter 1900
Product Name:
PU Foam CNC High-end Cylinder Foam Peeling Machine
Outer Color:
Silver Or Customization
Voltage 3 Phase:
200/220/380/400/415/460V 50/60Hz
Cutting Width:
500-2300 Mm
Peeling Speed:
0-160m/min (no Cutting Mistake)
Cuttable Diameter:
20-1600mm
Cuttable Thickness:
Cutting Tolerance:
0.5-3mm ± 0.05mm; Other Range ±0.08 Mm
Total Motor Power:
20Kw
Machine Weight:
4 Ton
Machine Size:
5000 L*2500 W*2000 H Mm
Product Name:
Outer Color:
Silver Or Customization
Voltage 3 Phase:
Cutting Width:
Peeling Speed:
Cuttable Diameter:
Cuttable Thickness:
Cutting Tolerance:
Total Motor Power:
20Kw
Machine Weight:
4 Ton
Machine Size:
5000 L*2500 W*2000 H Mm
High End Cylinder CNC Foam Peeling Machine
Cutting width 500-2300mm
Cutting speed 160m/min (no knife marks)
Cutting diameter 20~1500mm
Cutting thickness 0.5-30mm
Cutting accuracy +/-0. 05mm
Motor power 13.16KW
Motor weight 4000KG
Overall dimensions 5000 X 2500 X 2000mm